Så har vi endelig bestemt oss. Og fra vi bestemte oss gikk det kjempefort. Tross vanskelig eiendomsmarked fikk vi solgt vår leilighet på under en uke, mye takk til fantastisk megler, Bjørnar, som gjorde en kjempejobb. Å finne noe nytt var imidlertid ikke like enkelt men etter noen ukers søk fant vi til slutt drømmehuset. Litt overraskende lå det på Hunstad, et område jeg i begynnelsen ikke var villig til å snakke om engang. Så i Mai flytter vi hele hurven, magen, hunden og hobbyrommet (skrekk) hit:
Vi gleder oss sånn at vi holder på å bli dårlige. Tragisk nok vet vi at flyttedatoen vi har satt nok er den mest fornuftige siden det er mye å gjøre før vi skal flytte.
Vi får med andre ord en meget travel vår. Ikke bare skal alt pakkes og flyttes, men jeg skal også på kurs i statene, ja- jeg reiser tross magen, Roger har sin jobb, jeg har min, og babyen har planer om å komme en måned etter at vi har lyttet inn. Her må ingenting uventet skje innimellom med andre ord. Mathilde gleder seg og; nytt større rom, kjellerstue og den toetasjes lekestuen som skimtes i bakgrunnen mellom hus og utebod er nok til å gjøre en liten dame glad.
Det er ikke akkurat sånn at vi stresser enda. Jeg får tid til å strikke littegranne.
Okay da, jeg strikker ganske masse. Noe til Babyen og noe til Mathilde. Nå strikker jeg til meg selv også for jeg har funnet ut at babyen egentlig ikke trenger så veldig masse til å begynne med. Det største prosjektet er et Veil of Isis- pledd (Ravelry link) jeg strikket til den lille. Det er noe over en meter stort og det blir kjempefint å tulle den lille inn i.
Og apropos den lille så har vi vært på ultralyd. Nurket har det bra; alt ser ut til å være sånn som det skal kanskje bortsett fra at det blir en aktiv, bestemt liten rakker. Vi var ikke helt enig i at det skulle dyttes på magen og det ble mye sparking og snoing og vrikking. Vi fant egentlig ikke ut om det blir gutt eller jente enda men jordmor holder en liten lyserosa knapp på jente og da ble Mathilde veldig glad.
Gratulerer med hus!! Det ser flott ut på utsida ihvertfall 😉
Gratulerer med masse ekstra plass, ekstra rot, ekstra å rydd, ekstra vedlikehold, ekstra….. Ska æ fortsett? Uansett Gratulerer så masse m alt;-)